Carpooling - auta pulowe - SATIS GPS
plen
Jesteś tu:
  • Carpooling – auta pulowe

Sprawne zarządzanie firmową flotą samochodową to nie tylko oszczędności, ale także bardziej efektywna organizacja pracy. Oprócz standardowych samochodów służbowych, przypisanych do konkretnego pracownika, coraz większą popularność zyskują tzw. samochody pulowe. samochody te nie mają przypisanego jednego użytkownika – korzysta z nich wielu pracowników danej firmy, a nawet wszyscy.

Pojazdy pulowe w firmie to rozwiązanie bardzo ekonomiczne zarówno dla małych, jak i dużych firm, ponieważ oznaczają mniejszą liczbę samochodów we flocie oraz efektywniejsze ich wykorzystanie. W związku z wykorzystywaniem samochodów tylko do użytku służbowego, możliwe jest także odliczenie 100% VAT na wydatki związane z flotą, takie jak paliwo, czy przeglądy techniczne.

Korzyści związane z pojazdami pulowymi w firmie:

  • Możliwość zmniejszenia ilości pojazdów w firmie
  • Możliwość odliczenia 100% VAT z wydatków flotowych
  • Oszczędność na wydatkach flotowych
  • Kontrola nad pojazdami firmowymi
  • Lepsze wykorzystanie zasobów

Aplikacja SATIS Carpooling

Aplikacja SATIS Carpooling jest jednym z modułów systemu SATIS i pozwala na pełną automatyzację procesu zarządzania i wspólnego korzystania z pojazdów służbowych. Narzędzie to oparte jest na aplikacji webowej oraz mobilnej, umożliwia rezerwację auta z wyprzedzeniem, jego zdalne otwarcie (rozpoczęcie najmu) i zamknięcie (zakończenie najmu), umożliwia także umieszczenie w systemie takich informacji jak stan czystości, czy ewentualnych uszkodzenia auta.

Dzięki temu rozwiązaniu firma może rozważyć konieczność utrzymywania etatu osoby do administrowania i przekazywania kluczy do samochodów oraz może zredukować część pojazdów . Oszczędności z  rezygnacji z tylko jednego pojazdu we flocie czy ok. 1500 zł  kosztów miesięcznych, co w ciągu roku daje oszczędność na poziomie 18.000 zł za jedynie jedno auto a narzędzie to może pozwolić zrezygnować z wielu.

Dzięki aplikacji SATIS Carpooling, osoba zarządzająca firmową flotą, może łatwo administrować uprawnieniami pracowników korzystających z samochodów służbowych na koszt firmy.