Monitorowanie stylu jazdy kierowców - styl jazdy kierowcy monitoring Mobileye | SATIS GPS
plen
Jesteś tu:

System monitorowania stylu jazdy kierowców Mobileye

SATIS Mobileye umożliwia monitorowanie stylu jazdy kierowców w odniesieniu do rzeczywistej sytuacji na drodze. Wspomaga także kierowcę w czasie jazdy zwiększając jego bezpieczeństwo.

Asystent pasa ruchu to rozwiązania szczególnie pomocne w przypadku kierowców pokonujących duże odległości. Prowadzenie samochodu wymaga skupienia, a po dłuższym czasie wykonywania tej czynności, kierowca zaczyna być zmęczony. 

Asystent pasa ruchu, wyposażony w moduł sztucznej inteligencji,  ostrzega kierowcę o potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach w trakcie jazdy. W razie najechania na linie oddzielające pasy ruchu – bez uprzedniego zasygnalizowania manewru – osoba prowadząca auto zostanie ostrzeżona o tym fakcie.  Asystent kierowcy wybudzi  go również ze snu, w razie wystąpienia takich okoliczności.

Kamera zamontowana wewnątrz samochodu przez cały czas „obserwuje” drogę i w zależności od typu zagrożenia, za pomocą różnych sygnałów dźwiękowych, wizualnych lub wibracji, ostrzega o zbliżającym się niebezpieczeństwie zmniejszając ryzyko kolizji lub wypadku.

Moduł Mobileye połączony z lokalizatorem GPS, rejestruje wszystkie zdarzenia w czasie i przestrzeni. Do systemu przesyłane są informacje o utrzymywaniu niebezpiecznego dystansu do pojazdu poprzedzającego, zbyt szybkiego najazdu na poprzedzający pojazd, zmianie pasa ruchu bez włączonych kierunkowskazów, przekroczenie dopuszczalnych prędkości w odniesieniu do odczytywanych znaków drogowych, itp.

SATIS Mobileye to prosta funkcjonalność, na którą często nie zwraca się uwagi aż do momentu, w którym okaże się, że była absolutnie niezbędna.

Mobileye i inny pojazdmobiley_i_pieszy

Kontrola pracowników

System SATIS pozwala monitorować styl jazdy kierowców w trybie on-line. Wszystkie komunikaty prezentowane są w systemie na wskaźnikach graficznych,  analogicznie jak w kabinie kierowcy. Każde z rejestrowanych zdarzeń można połączyć z dostępnymi alertami oraz uwzględnić je w raportach systemowych. 

Analizy i raporty mogą być wykorzystywane do dyscyplinowania kierowców oraz jako narzędzie prewencyjne zwiększające bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Rozwiązanie obniża  koszty eksploatacji pojazdów i jest w pełni zintegrowane z innymi modułami systemu.

SATIS jest pierwszym systemem telematycznym w Polsce, który został w tak zaawansowanym stopniu zintegrowany z Mobileye®.