plen
Jesteś tu:
  • Bez kategorii
  • System e-TOLL – oferujemy pełną integrację z nowym systemem poboru opłat drogowych

System e-TOLL – oferujemy pełną integrację z nowym systemem poboru opłat drogowych

20 października 2021

Od 1 października 2021 elektroniczny system poboru opłat e-TOLL stał się jedynym obowiązującym sposobem płatności dla pojazdów powyżej 3,5t, za przejazdy po drogach w Polsce, które podlegają zarządowi GDDKiA.

W systemie e-TOLL możliwa jest już także rejestracja pojazdów osobowych i na ten moment jest to decyzja dobrowolna. Jednakże od 1 grudnia 2021, system obejmie również opłaty dla aut osobowych i dostawczych do 3,5t. Będzie to dotyczyło wyłącznie płatnych odcinków autostrad podlegających GDDKiA, takich jak: A4 Wrocław-Gliwice oraz A2 Konin-Łódź. Na wskazanych odcinkach autostrad system e-TOLL zastąpi manualny pobór biletów.

Dlaczego warto zintegrować flotę pojazdów osobowych z systemem e-TOLL?

Aby korzystać z automatycznej obsługi płatności za przejazdy krajowymi autostradami, należy założyć Internetowe Konto Klienta w systemie e-TOLL. Istotną kwestią jest to, że nie będzie wymogu tworzenia oddzielnego konta dla każdego pojazdu. Usprawni to więc zarządzanie całą flotą. Jedna firma będzie mogła założyć tylko jedno konto, w którym będą gromadzone dane na temat wszystkich pojazdów i płatności związanych z przejazdami. Dodatkowo będzie można śledzić historię przejazdów i opłat, co do tej pory nie było możliwe.

System e-TOLL można również zintegrować z innymi systemami do zarządzania flotą, dotyczy to szczególnie urządzeń OBU i ZSL. 

Od 1 grudnia br. na wybranych odcinkach autostrad będą obowiązywały następujące sposoby opłat za przejazd:

  • Zakup urządzenia zintegrowanego z systemem e-TOLL: ZSL (Zewnętrzne Systemy Lokalizacyjne) lub OBU (On Board Unit).
  • Zakup biletu autostradowego (e-bilet).
  • Instalacja aplikacji rządowej e-TOLL.

Od 1 grudnia 2021 za jazdę po płatnym odcinku autostrady bez odpowiedniego urządzenia, biletu lub aplikacji będzie groziła kara w wysokości 500 zł.

Zapraszamy także na portal www.etoll.gov.pl stworzony przez Ministerstwo Finansów. Znajdziesz na nim aktualności oraz wiele przydatnych informacji związanych z rejestracją w systemie, wymaganymi dokumentami oraz płatnościami.

 

Firma SATIS GPS otrzymała zgodę Szefa Krajowej Administracji Skarbowej na przyłączenie autorskiego systemu teleinformatycznego SATIS oraz dedykowanych urządzeń do programu e-TOLL.

W swojej ofercie posiadamy profesjonalne urządzenia, które poza integracją z systemem e-TOLL dodatkowo dostarczają wielu kluczowych dla użytkownika danych. Należą do nich m.in. aktualne położenie pojazdu, ilość spalanego paliwa, dostęp do historii przebytych tras, czy też monitorowanie najważniejszych parametrów auta.

Zaawansowane funkcjonalności naszych urządzeń nie tylko umożliwiają integrację floty z nowym systemem do poboru opłat drogowych, ale również usprawniają codzienne zarządzanie całą flotą samochodową w firmie.

Jeżeli nie wiesz jak dokonać integracji lub masz problem z wyborem sprzętu – skontaktuj się z nami, udzielimy Ci wszelkich niezbędnych informacji.

Dołącz swoją firmę do elektronicznego systemu opłat drogowych. Dzięki naszym rozwiązaniom łatwo dostosujesz swoją  flotę do nowych wymagań.