plen
Jesteś tu:

Monitoring pojazdów i samochodów ciężarowych

Wsparcie obsługi logistycznej w transporcie ciężkim wymaga zastosowania skomplikowanych, a zarazem wytrzymałych urządzeń najwyższej klasy, które mają szeroki wachlarz możliwości ciągłego odczytu, zapisu i transferu danych do systemu. Monitoring pojazdów ciężarowych pozwala na pełną kontrolę floty pojazdów. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób można sprawdzać kluczowe informacje, takie jak na przykład: lokalizacja, czyli GPS online, czas pracy kierowców oraz poziom paliwa. System pozwala na rejestrację kluczowych parametrów eksploatacyjnych maszyn ciężkich. Dzięki tej funkcjonalności użytkownik ma stały dostęp do aktualnych danych, dzięki czemu na bieżąco kontroluje koszty związane z flotą.

System SATIS stanowi narzędzie usprawniające pracę firm z branży logistycznej i transportowej na wielu płaszczyznach. Wdrożenie systemu może przyczynić się do uzyskania szeregu korzyści w realizacji procesów transportowych i logistycznych.

Bezpieczeństwo przewożonych towarów – geolokalizacja floty pojazdów ciężarowych

Dzięki zastosowaniu technologii GPS online, system SATIS zapewnia bezpieczeństwo nie tylko pojazdom, ale także przewożonym towarom. Zaawansowane systemy telematyczne posiadają różnorodne funkcjonalności, wykorzystywane do zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Całodobowy dostęp online do aktualnej lokalizacji danego pojazdu z ładunkiem, jest podstawową informacją wykorzystywaną w trakcie planowania oraz realizacji usług logistycznych i stanowi źródło informacji wykorzystywane przy planowaniu kolejnych tras.

Odczyt danych z tachografu cyfrowego – monitoring samochodów ciężarowych

System SATIS daje możliwość automatycznego pobierania danych z tachografu cyfrowego i karty kierowcy. Bieżący status tachografu prezentowany jest w systemie, w czasie rzeczywistym. Pozwala to na szybką weryfikację prawidłowości pracy pojazdu, umożliwia wykrycie nieprawidłowego działania tachografu lub próby manipulacji jego zapisami. Dane archiwalne dostępne są w raportach, w postaci zestawień liczbowych i na wykresach.

Pobieranie danych odbywa się zdalnie na żądanie, i nie wymaga konieczności postojów oraz pośrednictwa dodatkowych urządzeń. Zadaniem kierowcy jest wyłącznie umieszczenie osobistej karty w obsługiwanym urządzeniu cyfrowym. Szyfrowane dane przenoszone są bezpośrednio do serwera, tym samym zapewniając zgodność i terminowość danych z obowiązującymi przepisami.

Monitoring ciężarówek – analiza gospodarki paliwowej

Rozwiązania GPS online oferują zaawansowany moduł analizy gospodarki paliwowej. Pozwalają one obliczyć różnicę pomiędzy rzeczywistą ilością zatankowanego do zbiornika paliwa, a ilością zadeklarowaną na billingu, wskazując potencjalne nadużycie. Wykryte tankowania, bądź nieprawidłowości, prezentowane są w czytelnych i dokładnych raportach wraz z przybliżonym czasem ich wystąpienia. Zastosowanie tego typu rozwiązań ma realny wpływ na poprawę jakości zarządzania flotą oraz przyczynia się do zmniejszenia ponoszonych kosztów.

Monitoring pojazdów ciężarowych z SATIS GPS

Reasumując, wykorzystanie naszych urządzeń do lokalizacji pojazdów ciężarowych nie tylko pozwala na ich monitoring, ale również na skuteczne zarządzanie flotą samochodową. W praktyce oznacza to duże oszczędności – dzięki precyzyjnym danym o lokalizacji pojazdu, możemy zaoferować taką opcję jak optymalizacja tras przejazdu, która skutkuje obniżeniem kosztów paliwa i eksploatacji pojazdów.

Monitoring samochodów ciężarowych to jednak nie wszystko. Nasze usługi stanowi również:

Jeżeli szukasz pewnego i skutecznego rozwiązania dla swojej floty ciężarowej, skontaktuj się z nami. SATIS GPS to solidny partner, oferujący najnowocześniejsze technologie oraz profesjonalne wsparcie.

Kontroluj swoją flotę w realnym czasie i optymalizuj procesy logistyczne – zaufaj ekspertom!