Monitoring Temperatury. Transport w Temperaturze Kontrolowanej - SATIS GPS
plen
Jesteś tu:

Monitoring temperatury – transport w temperaturze kontrolowanej

Rozwój technologii nie tylko ułatwia życie codzienne, ale również jest wykorzystywany przez firmy transportowe. Zdalny monitoring temperatury to jedno z narzędzi, które umożliwiają im doskonalenie swoich usług, przede wszystkim w zakresie przewozu w temperaturze kontrolowanej.

Do towarów, które wymagają szczególnych warunków transportu, należą bez wątpienia produkty farmaceutyczne i substancje potrzebne do ich wytworzenia. Podobnie jest w branży spożywczej, w przypadku której również należy zadbać o to, by żywność przebywała w dokładnie takich warunkach jakie są niezbędne do zachowania jej świeżości.

Samo posiadanie odpowiednio przystosowanego samochodu jeszcze nie jest gwarancją, że nasz transport się powiedzie i żadne z urządzeń nie ulegnie rozszczelnieniu czy uszkodzeniu, powodując wahania temperatury. Dlatego też firmy transportowe powinny zapewnić swoim klientom w pełni bezpieczny przewóz towarów, co z pewnością może się udać dzięki wdrożeniu specjalnych rozwiązań telematycznych.

System monitorowania temperatury od SATIS GPS

Rozwiązanie SATIS to oprogramowanie oraz zestaw urządzeń monitorujących i rejestrujących temperaturę podczas transportu leków, żywności oraz zwierząt. Aby transport w temperaturze kontrolowalnej przebiegł pomyślnie, należy zainwestować w specjalne czujniki, które stale monitorują jej stan w ładowni. W przypadku nagłych wahań, czy utrzymujących się nieodpowiednich warunków, kierowca, jak i dyspozytor otrzymają informację w formie powiadomienia w aplikacji, wiadomości sms czy e-mail.

Zamontowane lokalizatory, termometry cyfrowe oraz wyświetlacz w kabinie kierowcy, umożliwiają całodobowy monitoring temperatury w ładowni pojazdu. Dyspozytor ma bezpośredni podgląd do aktualnej pozycji pojazdu na mapie oraz temperatury przewożonego towaru. System SATIS pozwala na generowanie raportów przewozu, które poinformują o średniej, minimalnej czy najwyższej temperaturze na każdym z umieszczonych termometrów. Tak zabezpieczony i monitorowany transport na pewno przebiegnie zgodnie z założeniami, a wrażliwy na zmianę temperatury towar dojedzie w nienaruszonym stanie do miejsca docelowego.

Transport leków w temperaturze kontrolowanej 

Kluczową funkcjonalnością systemu SATIS, jest możliwość transportu leków w temperaturze kontrolowanej przy wykorzystaniu elektronicznych czujników i połączenia GSM. Zamontowane lokalizatory, termometry cyfrowe, przygotowane w specjalistycznym laboratorium wzorcującym oraz wyświetlacz w kabinie kierowcy, umożliwiają bieżące weryfikowanie temperatury w poszczególnych komorach. Dyspozytor zaś ma bezpośredni podgląd do aktualnej pozycji pojazdu i temperatury w ładowniach. Przekroczenie dopuszczalnego zakresu temperatur, powoduje wysłanie alarmu lub powiadomienia SMS.

Zaawansowany moduł raportowy w systemie SATIS pozwala na przygotowanie wykresu temperatur w danym okresie oraz ich odczyt w określonym czasie z częstotliwością co 5 minut. Możliwe jest także wygenerowanie raportów uwzględniających minimalną i średnią temperaturę dla każdego z termometrów w ładowniach. Koordynator systemu ma do dyspozycji również raporty czasu jazdy, przebiegu trasy oraz zdefiniowanych obszarów wjazdu lub wyjazdu.

Warto podkreślić, że jedną z tego typu realizacji, było wdrożenie naszych rozwiązań monitoringu temperatury w firmie Pharmalink Sp. z o. o., zajmującej się zarządzaniem linią zaopatrzenia szpitali i usługami logistycznymi. Firma współpracuje z największymi koncernami i hurtowniami farmaceutycznymi, a także szpitalami i aptekami.

Na czym polega transport w kontrolowanej temperaturze? 

System monitorowania temperatury SATIS składa się z:

  • urządzenia monitorującego położenie geograficzne pojazdu,
  • termometru kontrolującego zakres temperatur,
  • aplikacji webowej,
  • urządzenie OBDII wraz z bezprzewodowym czujnikiem temperatury, do samodzielnego montażu (opcjonalnie),
  • aplikacji mobilnej dla kierowcy.

Natomiast zakres działań, jeśli chodzi o system kontroli temperatury to:

  1. Bieżący monitoring temperatury i jej zmian – rozwiązanie jest niezbędne, tam gdzie wymagane jest nadzorowanie łańcucha dostaw produktów wrażliwych na zmiany temperatury.
  2. Monitorowanie lokalizacji w czasie rzeczywistym – dyspozytor ma bieżący podgląd do aktualnej lokalizacji pojazdu na mapie cyfrowej.
  3. Włączenie alarmu spowodowane zmianą temperatury – przekroczenie dopuszczalnego zakresu temperatur lub nieautoryzowane otwarcie drzwi, powoduje wygenerowanie alarmu.

Transport z kontrolowaną temperaturą – wybierz nasze rozwiązania

Reasumując, nasz system monitorowania temperatury i transportu w temperaturze kontrolowanej opiera się na zaawansowanych technologiach telematycznych, które pozwalają nam zapewnić najwyższą jakość i bezpieczeństwo przewozów. Dzięki nam możesz mieć pewność, że Twoje przesyłki docierają do celu w doskonałym stanie, niezależnie od warunków atmosferycznych czy długości trasy.

Jeśli zależy Ci na bezpiecznym i skutecznym transporcie w kontrolowanych temperaturach, skorzystaj z naszego zaawansowanego systemu kontroli temperatury i nadzoru nad przewozem. Dzięki niemu Twoje produkty pozostaną nienaruszone, a Ty zyskasz pełną kontrolę nad całym procesem transportu.

Nie tylko system monitorowania temperatury – inne propozycje od SATIS GPS

Oferta SATIS GPS obejmuje zarówno systemy do monitorowania temperatury, jak i kompleksowe usługi związane z transportem, w tym:

Wybierz nasze rozwiązania i zyskaj pewność, że Twoje przesyłki dotrą na miejsce w najlepszym stanie!