plen
Jesteś tu:

Zdalny odczyt tachografu cyfrowego i karty kierowcy

Zdalne sczytywanie karty kierowcy oraz zdalny odczyt tachografu pozwala na bieżące monitorowanie pracy kierowców, a co za tym idzie – zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Co istotne – dane z całej floty mogą być zdalnie pozyskiwane na żądanie, eliminując potrzebę zatrzymywania pojazdów i bez konieczności korzystania z dodatkowych urządzeń. Postaw więc na nowoczesne zarządzanie flotą pojazdów! Wybierz efektywne rozwiązania, które maksymalizują wydajność i zgodność z przepisami.

Zdalny odczyt tachografu – zgodność z przepisami w transporcie drogowym

Zgodnie z regulacjami międzynarodowymi, okres aktywności lub jej braku wśród kierowców realizujących transport drogowy, powinien być w pełni udokumentowany. Prawo dotyczące obsługi tachografów cyfrowych wymaga ich odczytu co najmniej raz na 90 dni oraz odczytu danych z karty kierowcy przynajmniej raz na 28 dni. Polega to na przeniesieniu i zapisaniu na komputerze danych pobranych z urządzenia. Dane muszą być przechowywane w formie elektronicznej na dwóch oddzielnych nośnikach pamięci w różnych miejscach przez jeden rok.

Rozwiązanie SATIS zapewnia zdalny odczyt plików w formacie .DDD, pozyskiwanych z tachografów cyfrowych: z karty kierowcy oraz pamięci masowej w czasie rzeczywistym. Zadaniem kierowcy jest jedynie umieszczenie osobistej karty w obsługiwanym urządzeniu cyfrowym. Szyfrowane dane przenoszone są bezpośrednio do serwera, tym samym zapewniając zgodność i terminowość danych z obowiązującymi przepisami.

Decyzję o częstości transferu danych z samochodu do biura podejmuje firma transportowa. W celu odczytania informacji, firma musi posiadać czytnik kart i indywidualną kartę kodową, która zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi do danych.

Odczyt tachografu cyfrowego – jak czytać tarczki tachografu?

Za pomocą algorytmów przeznaczonych do obróbki danych moduł systemu SATIS pozwala na odczyt pamięci masowej obsługiwanego tachografu cyfrowego i kart kierowców w postaci plików o rozszerzeniu .DDD. Podłączenie urządzenia do magistrali K-Line (D8) zapewnia odczyt bieżących statusów pracy kierowców (jazda, odpoczynek, praca, przerwa) oraz numerów kart kierowców. Obsługa tachografu cyfrowego umożliwia zebranie danych, będących podstawą do monitorowania limitu pracy kierowców w czasie rzeczywistym. Dane dostępne są przy włączonej oraz wyłączonej stacyjce. Pobierane pliki są zabezpieczone przed edycją.

Unikalne połączenie serwisu internetowego SATIS ze zdalnym systemem, gwarantującym odczyt tachografu cyfrowego oraz z aktualnym czasem jazdy i odpoczynku, zwiększa efektywność i wydajność przedsiębiorstw transportowych poprzez właściwe zarządzanie czasem pracy kierowcy w oparciu o stałą analizę danych. Rejestrowanie i optymalizacja czasu pracy kierowcy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyczynia się także do unikania kar finansowych, nakładanych przez Inspekcję Transportu Drogowego, ma również wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa kierowców.

Jakich informacji dostarcza program do odczytu tachografu cyfrowego?

Zdalny odczyt tachografu pozwala na dostęp do takich informacji jak:

 • informacje ogólne o pojeździe,
 • informacja o kierunku ruchu pojazdu,
 • informacja o prędkości pojazdu,
 • prędkość obrotowa silnika,
 • limit czasu pracy kierowcy,
 • informacja o przekroczeniu prędkości,
 • łączny przebieg pojazdu,
 • karta kierowcy w obsługiwanym tachografie (informacja o obecności karty kierowcy w urządzeniu cyfrowym),
 • informacje z tachografu,
 • tryb pracy kierowcy,
 • informacja o ruchu pojazdu,
 • numer karty kierowcy,
 • imię i nazwisko kierowcy,
 • numer VIN,
 • numer rejestracyjny pojazdu,
 • zestaw informacji podstawowych,
 • zestaw informacji tekstowych.

Program do odczytywania kart tachografu – kompleksowe zarządzanie informacją

Dzięki naszemu programowi do odczytywania kart tachografu zarówno zarządzanie, jak i kontrola przestrzegania norm czasu pracy są tym samym uproszczone i zautomatyzowane.

Oprogramowanie pozwoli na utrzymanie stałego dostępu do kluczowych informacji, a tym samym na efektywne zarządzanie pojazdami i ich kierowcami.

Niezależność w wyborze częstości transferu danych

Firma transportowa ma pełną kontrolę nad częstotliwością przekazywania danych z pojazdów do biura. Jedynym wymogiem jest posiadanie czytnika kart oraz indywidualnej karty kodowej, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i chroni dane przed nieautoryzowanym dostępem.

Efektywność, bezpieczeństwo i zgodność z prawem – odczyt danych z tachografu cyfrowego dzięki SATIS GPS

System SATIS doskonale spełnia wymagania dotyczące odczytu danych z tachografu cyfrowego oraz z kart kierowców. Dzięki niemu, nie tylko zapewniasz bezpieczeństwo swoim kierowcom, ale także zwiększasz efektywność operacji przewozowych.

Wdrażając SATIS, uzyskujesz pełną kontrolę nad swoją flotą, zwiększasz bezpieczeństwo kierowców oraz unikasz niespodzianek związanych z niezgodnością z przepisami.

Daj swojej firmie przewagę konkurencyjną, dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu SATIS do zdalnego odczytu tachografów cyfrowych i kart kierowcy.

Zyskaj pewność, że Twoja flota działa w pełni zgodnie z obowiązującymi regulacjami, co przekłada się na efektywność i bezpieczeństwo każdej trasy.

Technologie, które wpływają na flotę – postaw na SATIS GPS

Podsumowując, korzyści z naszego programu do odczytywania danych z tachografu cyfrowego przekładają się na większą kontrolę nad flotą, a co za tym idzie – na maksymalizację zysków.

System SATIS jest kompleksowym rozwiązaniem, które skutecznie obsługuje wymogi dotyczące odczytu danych z tachografu cyfrowego, zapewniając zgodność z regulacjami oraz efektywne zarządzanie czasem pracy kierowców.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą SATIS GPS, do której zaliczamy:

Zapraszamy do kontaktu!