Carpooling - SATIS GPS
plen
Jesteś tu:
  • Carpooling

Carpooling System – Zarządzanie samochodami pulowymi w firmie

Sprawne zarządzanie firmową flotą samochodową to nie tylko oszczędności, ale także bardziej efektywna organizacja pracy. Oprócz standardowych samochodów służbowych, przypisanych do konkretnego pracownika, coraz większą popularność zyskują tzw. samochody pulowe. Do samochodów tych nie jest przypisany jeden użytkownik – korzysta z nich wielu pracowników danej firmy, a nawet wszyscy.

Carpooling to ekonomiczne rozwiązanie zarówno dla małych, jak i dużych firm, ponieważ pozwala na zmniejszenie liczby samochodów we flocie oraz efektywniejsze ich wykorzystanie.
Dodatkowo,  jeśli auta wykorzystywane są wyłącznie służbowo, możliwe jest także odliczenie 100% VAT na wydatki związane z flotą, takie jak paliwo, czy przeglądy techniczne.

Korzyści związane z pojazdami pulowymi w firmie:

  • Możliwość zmniejszenia ilości pojazdów w firmie
  • Możliwość odliczenia 100% VAT z wydatków flotowych
  • Oszczędność na wydatkach flotowych
  • Kontrola nad pojazdami firmowymi
  • Lepsze wykorzystanie zasobów

Aplikacja SATIS Carpooling

Aplikacja SATIS Carpooling jest jednym z modułów systemu SATIS i pozwala na pełną automatyzację procesu zarządzania i wspólnego korzystania z pojazdów służbowych. Narzędzie to oparte jest na aplikacji webowej oraz mobilnej, umożliwia rezerwację auta z wyprzedzeniem, jego zdalne otwarcie (rozpoczęcie użytkowania) i zamknięcie (zakończenie użytkowania), umożliwia także umieszczenie w systemie takich informacji jak stan czystości, czy ewentualnych uszkodzenia auta.

Dzięki temu rozwiązaniu można rozważyć sens utrzymywania etatu pracownika do administrowania i przekazywania kluczy do samochodów oraz można zredukować część pojazdów w firmie. Oszczędności z rezygnacji jedynie z jednego pojazdu we flocie, czyli ok. 1500 zł kosztów miesięcznych, daje oszczędności na poziomie 18.000 zł za jedno auto w ciągu roku, a narzędzie to pozwala na redukcję większej ilości aut, co zwielokrotnia oszczędność 18.000 zł.

Dzięki aplikacji SATIS Carpooling, osoba zarządzająca firmową flotą, może łatwo administrować uprawnieniami pracowników korzystających z samochodów służbowych.

Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszamy do obejrzenia poniższego materiału.>