plen
Jesteś tu:
  • Carpooling

Carpooling System – Zarządzanie samochodami pulowymi w firmie

Oprócz samochodów służbowych, przypisanych do konkretnego pracownika, coraz większą popularność zyskują tzw. samochody pulowe i system carpooling. Do samochodów tych nie jest przypisany jeden użytkownik – korzysta z nich wielu pracowników danej firmy, a nawet wszyscy. Sprawne zarządzanie firmową flotą samochodową to nie tylko oszczędności, ale także bardziej efektywna organizacja pracy.

Carpooling to ekonomiczne rozwiązanie zarówno dla małych, jak i dużych firm, ponieważ pozwala na zmniejszenie liczby samochodów we flocie oraz efektywniejsze ich wykorzystanie. Dodatkowo, jeśli auta wykorzystywane są wyłącznie służbowo, możliwe jest także odliczenie 100% VAT na wydatki związane z flotą, takie jak paliwo, czy przeglądy techniczne.

Korzyści związane z samochodami pulowymi w firmie:

  • możliwość zmniejszenia ilości pojazdów w firmie,
  • możliwość odliczenia 100% VAT z wydatków flotowych,
  • oszczędność na wydatkach flotowych,
  • kontrola nad pojazdami firmowymi dzięki aplikacji carpooling,
  • lepsze wykorzystanie zasobów.

Aplikacja SATIS Carpooling

Aplikacja SATIS Carpooling jest jednym z modułów systemu SATIS i pozwala na pełną automatyzację procesu zarządzania i wspólnego korzystania z pojazdów służbowych. Narzędzie to oparte jest na aplikacji webowej oraz mobilnej, umożliwia rezerwację auta z wyprzedzeniem, jego zdalne otwarcie (rozpoczęcie użytkowania) i zamknięcie (zakończenie użytkowania), umożliwia także umieszczenie w systemie takich informacji jak stan czystości, czy ewentualnych uszkodzenia auta.

Dzięki temu rozwiązaniu można rozważyć sens utrzymywania etatu pracownika do administrowania i przekazywania kluczy do samochodów oraz można zredukować część pojazdów w firmie. Oszczędności z rezygnacji jedynie z jednego pojazdu we flocie, czyli ok. 1500 zł kosztów miesięcznych, daje oszczędności na poziomie 18.000 zł za jedno auto w ciągu roku, a narzędzie to pozwala na redukcję większej ilości aut, co zwielokrotnia oszczędność 18.000 zł.

Istotą zarządzania samochodami pulowymi jest optymalizacja ich wykorzystania. Auta pulowe powinny być używane w możliwie najefektywniejszy sposób, co osiąga się poprzez uruchomienie carpoolingu w firmie. Dzięki temu pojazdy te przestają stać bezczynnie, a koszty utrzymania floty mogą być znacznie obniżone.

To, co czyni carpooling tak efektywnym narzędziem, to jego zdolność do adaptacji do konkretnych potrzeb firmy. Przykłady takie jak synchronizowanie harmonogramów, określanie preferencji kierowców, czy lokalizowanie najbardziej efektywnych tras, to tylko niektóre z możliwości, jakie daje aplikacja carpooling.

Rozwiązania te, łącznie z zarządzaniem flotą samochodową są dedykowane zarówno dla małych, średnich jak i dużych przedsiębiorstw, które pragną zaoszczędzić na kosztach związanych z eksploatacją pojazdów. Dzięki nim, zarówno małe firmy, jak i duże korporacje mogą skupić się na realizacji swoich celów biznesowych, zamiast martwić się o stan swojej floty.

Chcąc jeszcze efektywniej zarządzać flotą samochodów w firmie, polecamy zwrócić uwagę na takie systemy i rozwiązania jak:

Dzięki aplikacji SATIS Carpooling osoba zarządzająca firmą może łatwo administrować uprawnieniami pracowników korzystających z samochodów służbowych.

Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszamy do obejrzenia poniższego materiału.

>