Lokalizacja GPS online
plen
Jesteś tu:

Lokalizacja GPS

Monitorowanie pojazdów z wykorzystaniem technologii GPS online w pojazdach służbowych staje się obecnie standardem rynkowym. Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ system monitoringu nie tylko wskazuje optymalną trasę dojazdu, ale również redukuje koszty związane z jego eksploatacją, a także wpływa na poprawę bezpieczeństwa zarówno kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Systemy monitorowania GPS online wspierają procesy zarządzania flotą i przyczyniają się do optymalizacji procesów logistycznych.

Lokalizator GPS online w systemie SATIS to urządzenie, które spełnia różnorodne funkcje. Jedną z ważniejszych funkcjonalności lokalizatorów jest przekazywanie sygnału o aktualnym położeniu pojazdu. Dzięki temu można monitorować kierowców na bieżąco, w celu nadzorowania etapów realizacji zaplanowanych zadań. Ponadto, w przypadku awarii czy kradzieży auta, urządzenie monitorujące w pojeździe okazuje się niezwykle pomocne w szybkim ustaleniu jego położenia.

Lokalizatory GPS  online pozwalają na śledzenie pojazdu w czasie rzeczywistym z dokładnością do kilku metrów. Umożliwiają także monitorowanie prędkości jazdy i pokonanego dystansu. Natomiast niewielkie rozmiary urządzenia  umożliwiają ukrycie urządzenia przed niepowołanymi osobami.

Poza możliwością lokalizowania pojazdu w czasie rzeczywistym, równie istotna jest możliwość monitorowania aktualnego stanu technicznego pojazdu, a więc jego obrotów, prędkości i spalania paliwa, a także innych parametrów eksploatacyjnych. Pozwala to na znaczne ograniczenie kosztów związanych z utrzymaniem floty, a dodatkowo zwiększenie bezpieczeństwa kierowcy i przewożonego ładunku.

Lokalizacja GPS pojazdów za pomocą systemu SATIS

Użytkownicy systemu SATIS mają podgląd na wszystkie monitorowane auta. Obserwacja pojazdów jest możliwa w niezależnych oknach, ponadto można włączyć podgląd wszystkich istotnych parametrów mierzonych w danym pojeździe.

Mogą to być np.:

  • Prędkość
  • Dane kierowcy prowadzącego pojazd
  • Obroty silnika
  • Status pracy kierowcy
  • Ilość paliwa
  • Ostatnie tankowanie
  • Warunki termiczne w przestrzeni ładunkowej

Umożliwia to natychmiastową reakcję na zdarzenia, mogące mieć wpływ na przebieg realizowanych procesów przewozowych.