plen
Jesteś tu:

Monitoring GPS naczep i przyczep

Wdrożenie systemów alarmowych oraz monitoringu w naczepach i przyczepach pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa zarówno naczep/przyczep jak i przewożonych ładunków. Stanowi to doskonałe wsparcie  pracy logistyków i osób zarządzających flotą.

Lokalizacja naczep i przyczep

Bezpieczeństwo ładunków podczas całego procesu transportowego staje się, poza ceną i terminowością dostaw, podstawowym kryterium wyboru usługodawcy logistycznego. Monitoring jest narzędziem wykorzystywanym w celu ochrony ładunków, w zakresie jego stanu, warunków przewozu lub składowania oraz położenia. Klient chce mieć pewność, że jego ładunek zostanie dostarczony punktualnie, ale również w stanie identycznym, jak w momencie nadania. Zapewnienie klientowi szerokich mechanizmów monitorowania jego ładunku, a także umożliwienie dostępu do informacji o jego stanie może być bardzo ważnym elementem oferty rynkowej firm logistycznych i transportowych.

Zestawy pojazdów

W systemie SATIS można tworzyć zestawy pojazdów (np. ciągnik siodłowy i naczepa). W przypadku, gdy naczepy nie są zbyt często przepinane pomiędzy ciągnikami, system umożliwia ręczne tworzenie zestawów drogowych. Pozwala to na bieżące śledzenie nie tylko pojazdów, ale i obsługiwanych naczep lub przyczep. W przypadku, gdy odpięta naczepa nie zostaje ponownie przypięta do kolejnego pojazdu, na mapie widoczny jest punkt, w którym została odstawiona.

Radiowa identyfikacja naczep

W sytuacjach, gdy przepięcia naczep pomiędzy pojazdami są częstą praktyką, instalowana jest radiowa identyfikacja naczep. Umożliwia to automatyczne stworzenie zestawów drogowych i utrzymywanie tego stanu do chwili, gdy naczepa nie zostanie podpięta do innego pojazdu lub zostawiona na placu.

Szereg funkcjonalności systemu SATIS pozwala między innymi na:

  • kontrolowanie położenia i ruchu przyczep i naczep w czasie rzeczywistym, w trybie on-line
  • planowanie i kontrolowanie obszarów poruszania się naczep i przyczep
  • podniesienie bezpieczeństwa naczep oraz ładunków
  • monitorowanie procesu załadunku i rozładunku
  • powiadomienia o otwarciu drzwi naczepy
  • monitorowanie temperatury oraz wilgotności w ładowni
  • monitorowanie naczep podłączonych oraz niepodłączonych do ciągnika
  • nadzorowanie pracy podwładnych i terminowe wykonywanie zleceń

Dzięki systemowi SATIS nie musisz martwić się już o swój towar – otrzymasz automatyczne powiadomienie, jeśli wydarzy się sytuacja alarmowa.