plen
Jesteś tu:
  • Aktualności
  • Współpraca z sieciową wypożyczalnią pojazdów

Współpraca z sieciową wypożyczalnią pojazdów

14 sierpnia 2018

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęliśmy współpracę z firmą ABACUS Sp. z o.o., ogólnopolską wypożyczalnią samochodów. ABACUS posiada obszerną flotę liczącą ponad  1500 pojazdów osobowych i dostawczych. W ofercie można znaleźć wynajmy krótko-, średnio- oraz długoterminowe, nawet na okres do 5-ciu lat. Firma dysponuje rozbudowaną strukturą organizacyjną, która składa się z  14 oddziałów regionalnych oraz kilkudziesięciu punktów partnerskich, we wszystkich większych miastach Polski. Pozwala to na zwrot pojazdu w dogodnym dla Klienta miejscu.  Ponadto w 2016 roku firma ABACUS została pierwszą sieciową wypożyczalnią motocykli w Polsce, która oferuje małe, miejskie skutery, motocykle dla początkujących i zaawansowanych kierowców, jak również motocykle umożliwiające krajową i europejską turystykę.

Zakres naszej współpracy z firmą ABACUS obejmuje monitorowanie lokalizacji w 1000 pojazdach, zarówno w samochodach jak i motocyklach. Na podstawie danych wysyłanych z urządzenia wpiętego do magistrali CAN, w systemie SATIS prezentowane są dane telemetryczne informujące o:

  • aktualnym położeniu pojazdu,
  • miejscach postojów z włączonym lub wyłączonym silnikiem,
  • zbliżaniu się kierowcy do niedozwolonego, wcześniej zdefiniowanego obszaru,
  • przekroczeniu wyznaczonej prędkości.

Wszelkie nadużycia dotyczące zdefiniowanych wartości powodują, automatyczne wygenerowanie alarmu. Dodatkową funkcjonalnością udostępnioną w systemie SATIS, jest możliwość zdalnego włączenia blokady zapłonu pojazdu oraz alarmu informującego o wypadku lub kolizji na drodze.