plen
Jesteś tu:

Monitorowanie naczep z systemem SATIS

29 stycznia 2019

Podstawowym obowiązkiem firm transportowych jest nie tylko punktualne dostarczenie towarów, ale także wysoka wydajność przy zachowaniu jak najniższych kosztów transportu. Aby osiągnąć ten cel niezbędne jest odpowiednie zarządzanie transportem i kontrola procesów logistycznych. Jednym z jego elementów jest monitorowanie naczep, który polega na zainstalowaniu profesjonalnego lokalizatora GPS bezpośrednio w naczepie. 

Oferowany przez nas monitoring GPS naczep pozwala uzyskać kompletną wiedzę o przewożonych ładunkach. Wprowadzenie systemów alarmowych oraz monitorowania w naczepach, pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa zarówno samych naczep jak i przewożonych ładunków. Rozwiązanie umożliwia wielopoziomową kontrolę oraz gwarantuje skuteczne monitorowanie zarówno procesu załadunku jak i rozładunku naczepy.

System SATIS pozwala gromadzić takie informacje jak m. in.:

  • położenie i ruch naczep w czasie rzeczywistym, w trybie on-line,
  • temperaturę oraz wilgotność w ładowni,
  • czas przejazdu naczep,
  • czas otwarcia ładowni,
  • odchylenia od zaplanowanych tras,
  • automatycznie powiadomienia wysyłane, jeśli wydarzy się sytuacja alarmowa.

W zakresie monitoringu naczep współpracujemy z wieloma firmami z branży transportowej i logistycznej. Dla operatora logistycznego, firmy NO LIMIT, oprócz 60 ciągników siodłowych i 30 samochodów osobowych monitorujemy także 40 naczep. Kompleksowa usługa, z której korzysta firma uwzględnia nie tylko standardowe monitorowanie lokalizacji naczepy, ale również otwarcie przestrzeni ładunkowej. Zamontowany czujnik monitorujący przeciwdziała kradzieżom oraz nieautoryzowanemu otwarciu naczepy.

Z kolei ramach współpracy z firmą ARTIMAS monitorujemy 67 naczep. Nasza usługa zintegrowana jest z systemem zarządzania transportem Altia Control Tower, który ułatwia zarządzanie wszystkimi transportami za pomocą jednego narzędzia. Dane są przekazywane po otwartym API, co zdecydowanie zwiększa możliwości oprogramowania i zastosowanych funkcjonalności.

Do zarządzania ładunkami w nowoczesnej logistyce niezbędna jest rzetelna informacja o miejscu, gdzie aktualnie znajdują się dysponowane naczepy. Lokalizacja naczep wymaga profesjonalnego sprzętu, który powinien być dostosowany do warunków w jakich wykorzystywana jest naczepa oraz odpowiedniego montażu, który nie narazi instalacji na uszkodzenia, przerwy w działaniu czy też utrudnienia w obsłudze.