Monitorowanie temperatury podczas przewozu towarów wrażliwych | Aktualności - SATIS GPS
plen
Jesteś tu:
  • Aktualności
  • Monitorowanie temperatury podczas przewozu towarów wrażliwych

Monitorowanie temperatury podczas przewozu towarów wrażliwych

11 grudnia 2020

Produkty farmaceutyczne i substancje do ich wytworzenia wymagają szczególnej dbałości o warunki transportu. Podobnie jest w przypadku branży spożywczej. Tu również należy zadbać o to, by żywność przebywała w dokładnie takich warunkach, w jakich ma się znajdować.

Jak zadbać o przewożony towar?

Podczas przewozu towarów wrażliwych na wahania temperatury, należy zastosować specjalne czujniki, które stale monitorują temperaturę w ładowni samochodu. W przypadku nagłych zmian, czy utrzymujących się nieodpowiednich warunków, kierowca i dyspozytor otrzymają, w zależności od wybranych ustawień, powiadomienie w aplikacji, wiadomość sms lub e-mail.

Zamontowane lokalizatory, termometry cyfrowe oraz wyświetlacz w kabinie kierowcy, umożliwiają całodobowy monitoring i bieżące kontrolowanie temperatury w ładowni pojazdu. Dyspozytor ma bezpośredni podgląd aktualnej pozycji pojazdu na mapie oraz temperatury przewożonego towaru. Dzięki temu czas reakcji na nieodpowiednie odczyty jest bardzo krótki.

System SATIS pozwala także na generowanie raportów przewozu, które zawierają średnią, minimalną lub najwyższą temperaturę na każdym z umieszczonych termometrów.

Tak zabezpieczony i monitorowany transport na pewno przebiegnie zgodnie z założeniami, a wrażliwy na zmianę temperatury towar dojedzie w nienaruszonym stanie do miejsca docelowego.

Monitoring temperatury ładunku

Koszt założenia systemu monitorującego do kilku pojazdów i połączenia go z administracją floty przewozowej jest stosunkowo nieduży, biorąc pod uwagę korzyści, jakie przynosi. Zabezpiecza on firmę przed stratami, które trzeba by było ponieść w sytuacji, gdy nie zostaną dopełnione wszystkie warunki przewozu ładunków wrażliwych na wahania temperatury i przewożony towar ulegnie zniszczeniu.

Połączenie systemu monitorowania temperatury ładunku z odpowiednim systemem GPS pozwala na bieżące kontrolowanie wszelkich informacji o trasie transportu, a w przypadku problemów z ładunkiem lepiej i szybciej “wyłapać” nieprawidłowości i zaplanować dalsze działania.