plen
Jesteś tu:
  • Aktualności
  • Monitorowanie wagonów kolejowych w systemie SATIS

Monitorowanie wagonów kolejowych w systemie SATIS

22 sierpnia 2019

Firma SATIS GPS wkracza w kolejny obszar monitorowania pojazdów specjalnych i oferuje system automatyzacji oraz kontroli taboru kolejowego, który nie tylko chroni przed kradzieżą ładunku, ale również ułatwia logistyczne zarządzanie sprzętem.

Bezpieczeństwo ładunku oraz wagonów w trakcie przewozu towarów, mają kluczowe znaczenie dla branży kolejowej. Obowiązkiem firm posiadających w swojej flocie wagony jest rozliczenie z operatorem odpowiedzialnym za infrastrukturę kolejową, przejechanych kilometrów przez poszczególne wagony.

Monitorowanie wagonów towarowych za pomocą GPS, jest jednak utrudnione, ponieważ nie posiadają one zasilania, natomiast brak informacji o aktualnej pozycji wagonu stanowi znaczne utrudnienie dla przewoźnika.

Lokalizator SATIS posiada własne zasilanie i jest instalowany na wagonie za pośrednictwem odpowiedniego zestawu magnesów neodymowych. Dzięki temu montaż urządzenia jest szybki i łatwy. Własne zasilanie lokalizatora pozwala bezawaryjnie działać przez 6 miesięcy. Zestaw akumulatorów można ładować odpowiednią ładowarką i tym samym przedłużać jego pracę. Sygnał z urządzenia rejestrowany jest co 5 minut, a raz na dobę o ustalonej godzinie transmituje dane do systemu.

Dzięki zaawansowanym możliwościom naszego rozwiązania, klienci mogą na bieżąco przeglądać przebyte trasy, weryfikować postoje wagonów i generować raporty.

Wdrożenie systemu SATIS zwiększa bezpieczeństwo i efektywność zarządzania taborem kolejowym, pozwala na wyeliminowanie nieprawidłowości w trakcie jego użytkowania, a także wpływa zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych.

System SATIS został z powodzeniem wdrożony w firmie BUDIMEX KOLEJ spółce kluczowego Klienta SATIS – BUDIMEX SA. w ilości ponad 60 urządzeń.