plen
Jesteś tu:

Przewóz leków w warunkach kontrolowanych

26 kwietnia 2018

Mamy przyjemność poinformować, że rozpoczęliśmy współpracę z firmą Pharmalink Sp. z o. o., zajmującą się zarządzaniem linią zaopatrzenia szpitali i usługami logistycznymi. Firma współpracuje z największymi koncernami i hurtowniami farmaceutycznymi, a także szpitalami i aptekami. Jej potencjał logistyczny umożliwia realizację dostaw leków w ciągu 24 godzin. Pharmalink dysponuje flotą samochodów dwukomorowych, pozwalający na  transport leków w warunkach kontrolowanych: zimny łańcuch dostaw (2-8 stopni), oraz ciepły łańcuch dostaw (15-25 stopni).

Kluczową funkcjonalnością dostarczoną firmie Pharmalink przez SATIS GPS jest możliwość transportu w środków farmaceutycznych w temperaturze kontrolowanej przy wykorzystaniu elektronicznych czujników i połączenia GSM. Zamontowane lokalizatory, termometry cyfrowe, przygotowane w specjalistycznym laboratorium wzorcującym oraz wyświetlacz w kabinie kierowcy, umożliwiają bieżące weryfikowanie temperatury w poszczególnych komorach. Dyspozytor zaś ma bezpośredni podgląd do aktualnej pozycji pojazdu i temperatury w ładowniach. Przekroczenie dopuszczalnego zakresu temperatur, powoduje wysłanie alarmu lub powiadomienia sms.

Zaawansowany moduł raportowy w systemie SATIS pozwala na przygotowanie wykresu temperatur w danym okresie oraz ich odczyt w określonym czasie z częstotliwością co 5 minut. Możliwe jest także wygenerowanie raportów uwzględniających minimalną i średnią temperaturę dla każdego z termometrów w ładowniach. Koordynator systemu ma do dyspozycji również raporty czasu jazdy, przebiegu trasy oraz zdefiniowanych obszarów wjazdu lub wyjazdu.