Dlaczego warto zainwestować w monitoring pojazdów w firmie | Blog - SATIS GPS
Jesteś tu:
  • Blog
  • Dlaczego warto zainwestować w monitoring pojazdów w firmie

Dlaczego warto zainwestować w monitoring pojazdów w firmie

Zastanawiasz się nad wdrożeniem monitoringu GPS w swojej firmie, ale nie masz pewności czy to rozwiązanie, w które warto zainwestować? Poniżej przedstawiamy listę argumentów, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Aktualna lokalizacja pojazdu

Rozwiązania GPS zapewniają stały dostęp do informacji o aktualnym położeniu pojazdu. Nie musisz dzwonić do swojego pracownika, aby ustalić gdzie aktualnie się znajduje. Wystarczy, zalogować się do panelu oprogramowania, aby sprawdzić na mapie jego obecną lokalizację. Dostęp do systemu możliwy jest z każdego miejsca, z dostępem do Internetu.

Potwierdzenie lojalności pracowników

Wykorzystywanie czasu pracy oraz aut służbowych do załatwiania spraw prywatnych przez pracowników terenowych jest częstym zjawiskiem. Dlatego, aby przekonać się o ich uczciwości, przydatny jest monitoring GPS, za pomocą którego możesz sprawdzić czy dany kierowca wywiązuje się należycie ze swoich obowiązków. Dane zgromadzone w systemie pozwalają mierzyć wydajność Twoich pracowników, monitorować wykonanie planu oraz rozróżnienie kilometrów służbowych i prywatnych. Korzystając z rozwiązań GPS eliminujesz ryzyko różnego rodzaju nadużyć oraz masz kontrolę nad zadaniami wykonywanymi w terenie.

Dostawy zawsze na czas

Możliwość optymalizacji tras przejazdu w systemie GPS, zdecydowanie usprawnia planowanie zadań pracowników mobilnych. Funkcjonalność pozwala zaplanować trasę tak, aby kierowca mógł ją pokonać w zaplanowanym czasie, pokonując jak najmniej kilometrów. Ponadto, dzięki możliwości zlokalizowania pojazdu w dowolnej chwili, jesteś w stanie dokładnie określić, na jakim etapie jest realizacja danego zlecenia. Pozwala to przewidzieć, czy wszystkie zadania zostaną wykonane w określonym terminie. Jeżeli pojawi się ryzyko opóźnienia, możesz odpowiednio wcześnie zareagować, aby nie dopuścić do takiej sytuacji. Bez wątpienia wszystkie te możliwości zdecydowanie podniosą jakość obsługi klienta w Twojej firmie.

Właściwa eksploatacja aut służbowych

Jeżeli w gronie swoich pracowników posiadasz miłośników szybkiej i nieekonomicznej jazdy, rozwiązanie GPS pozwoli Ci ich wskazać. Mowa tu o Ecodrivingu, który umożliwia monitorowanie i analizę stylu jazdy kierowcy. W czasie prowadzenia pojazdu, rejestrowanych jest szereg parametrów, dzięki którym można dokonać wielowymiarowej analizy (m.in. dynamika przyspieszeń i hamowań, prędkość, jazda przy zachowaniu optymalnych obrotów silnika). Zbiorcza ocena dla poszczególnych aut, pozwoli Ci określić styl jazdy konkretnych kierowców, oszacować skalę problemu i wyciągnąć konsekwencje. Po wdrożeniu monitoringu GPS w firmie, pracownicy mając świadomość kontroli i jeżdżą ostrożniej, co przekłada się na mniejsze koszty zużycia paliwa i elementów eksploatacyjnych.

Zabezpieczenie przed kradzieżą

Jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ skradziony samochód służbowy to straty finansowe dla firmy oraz utrata płynności w realizowaniu zleceń. Dlatego też, idealnym rozwiązaniem okazują się systemy GPS, ponieważ zapewniają stały dostęp do aktualnych danych o pojeździe, takich jak położenie, przebyta trasa, czy miejsca postoju. Dodatkowo nowoczesne nadajniki GPS wysyłają powiadomienia w przypadku próby zagłuszenia sygnału – jest to częste działanie doświadczonych przestępców. Możliwość całodobowego monitoringu zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa oraz świadomość, ze w przypadku nastąpienia kradzieży auto zostanie szybciej namierzone.

Wydatki na paliwo pod kontrolą

Niestety w firmach posiadających samochody służbowe bardzo często dochodzi do nadużyć związanych z gospodarka paliwową. Liczne prywatne przejazdy, czy też kradzież paliwa z pojazdów to problemy pojawiające się nagminnie. W jaki sposób kontrolować takie działania? Technologia GPS wykorzystywana w systemach monitoringu, pozwala na pomiar paliwa po każdej zrealizowanej trasie. Możliwość zestawienia zużytego i zatankowanego paliwa, umożliwi Ci wykrycie  wszelkich nieprawidłowości i tym samym eliminację tego typu nadużyć.

Powiadomienia o ważnych terminach

W natłoku codziennych obowiązków, każdemu zdarzyło się zapomnieć o jakimś ważnym terminie, takim jak na przykład przegląd samochodu. W takich sytuacjach niebywale pomocna okazuje się jedna z funkcjonalności systemu, która pozwala gromadzić informacje o wszelkich ważnych terminach, wraz z opcją automatycznego wysyłania powiadomień. Umożliwia przechowywanie i monitorowanie danych dotyczących ważności przeglądów technicznych aut oraz polis ubezpieczeniowych. Informuje o zbliżających się terminach zakończenia leasingu, ważności praw jazdy i badań lekarskich kierowców. Bez wątpienia funkcjonalności te znacznie ułatwią Ci koordynację działań, związanych z codziennym zarządzaniem flotą.

Wdrożenie usługi monitoringu GPS w firmie, okazuje się bardzo dobrą inwestycją. Jest to przede wszystkim pozbycie się ciężaru, który często wiąże się z zarządzaniem flotą firmową. W każdej chwili możesz sprawdzić lokalizację pojazdu, skontrolować kierowcę i trasę jaką przebył. Masz możliwość większego zadbania o eksploatację pojazdów, zmniejszenie kosztów paliwa oraz gwarancję, że żaden ważny termin nie zostanie pominięty. System SATIS posiada wszystkie wymienione wyżej funkcjonalności, dlatego jest tak często wybierany przez klientów.

Monitoring GPS w firmie, to przede wszystkim komfort i poczucie bezpieczeństwa, świadomość, że wystarczy zalogować się do systemu aby mieć kontrolę nad wszystkimi bieżącymi sprawami, związanymi z obsługą floty.