Jesteś tu:
  • Blog
  • System do zarządzania flotą samochodową usprawni funkcjonowanie Twojej firmy

System do zarządzania flotą samochodową usprawni funkcjonowanie Twojej firmy

Funkcja administratora floty pojazdów często okazuje się skomplikowanym zadaniem. Stanowisko to wiąże się z dużą ilością informacji i zdarzeń, nad którymi należy mieć stałą i całkowitą kontrolę. Każda źle podjęta decyzja, niedotrzymanie terminu, bądź nawet niewielkie przeoczenie mogą kosztować firmę znaczną utratę czasu i pieniędzy.

 

Jak wyeliminować ryzyko?

Do zabezpieczenia firmy przed takimi zdarzeniami, przeznaczony jest system CFM (Car Fleet Management) – profesjonalne narzędzie służące do efektywnego zarządzania flotą samochodową.  Obejmuje wszelkie działania z zakresu zarządzania – od ewidencji pojazdów i analizy kosztów, po planowanie cyklicznych operacji związanych z eksploatacją, takich jak przeglądy techniczne, ubezpieczenia itp.

 

CFM w praktyce

System CFM pozwala zaoszczędzić czas, ograniczyć koszty, dopilnować terminów, a także wykryć wszelkie nieprawidłowości.  Wyposażony jest w moduł ewidencjonujący informacje o pojazdach służbowych i użytkownikach. Kluczowym elementem jest możliwość monitorowania i prowadzenia ewidencji kosztów związanych z eksploatacją samochodów. System umożliwia przechowywanie zeskanowanych dokumentów, dotyczących zużycia paliwa, przebiegu, napraw oraz wysokości i terminów ważności polis ubezpieczeniowych.  Dzięki tej funkcji użytkownik ma pełną kontrolę i stały dostęp do ważnych danych, co pozwala na przeprowadzenia analizy kosztów w każdym dowolnym momencie.

 

Terminy pod kontrolą

Zarządzanie flotą pojazdów wymaga od administratorów bardzo dużej dyscypliny związanej z pilnowaniem ważnych terminów. W natłoku bieżących spraw, nie trudno o przeoczenie, co w konsekwencji może skutkować niepotrzebnymi komplikacjami. W tej sytuacji system CFM również okazuje się niebywale pomocny. Gromadzi informacje o wszelkich ważnych terminach, co więcej jest wyposażony w funkcję automatycznego wysyłania powiadomień.

System umożliwia przechowywanie i monitorowanie danych dotyczących ważności przeglądów technicznych aut oraz polis ubezpieczeniowych. Informuje o zbliżających się terminach zakończenia leasingu, ważności praw jazdy i badań lekarskich kierowców. Ponadto wspiera zarządzanie wyposażeniem samochodów oraz ewidencją opon.

Funkcjonalności te znacznie ułatwiają koordynację działań związanych z zarządzaniem flotą. Eliminują ryzyko związane z powstawaniem nadużyć, nieprzestrzeganiem priorytetowych terminów oraz stanowią źródło kluczowych danych. Wszystkie informacje zebrane w systemie, dostępne są w postaci czytelnych raportów.

 

Intuicyjna obsługa

Należy podkreślić, że działanie systemu jest proste i intuicyjne w obsłudze. Logowanie możliwe jest z każdego urządzenia z dostępem do Internetu, bez względu na lokalizację użytkownika.

SATIS CFM został stworzony z myślą o naszych Klientach, dlatego też może być dostosowany do specyfiki każdego przedsiębiorstwa. Na każdym etapie współpracy, gwarantujemy stały rozwój oprogramowania poprzez dostarczanie nowych wersji programu, a także bezpłatne konsultacje.