Kontrola operatorów maszyn
plen
Jesteś tu:

Kontrola operatorów maszyn

Pomiar faktycznego czasu pracy operatora maszyny

Duża część firm, z którymi podejmowana jest współpraca w ramach systemu SATIS według innej stawki rozlicza czas pracy operatora, gdy ten wykonuje faktyczną pracę w maszynie i według innej, gdy realizuje inne zadania.

Zastosowanie modułów identyfikacji kierowców w maszynach budowlanych pozwala na szybkie i dokładne podsumowania czasu ich pracy w maszynach w założonym okresie. Dzięki temu jednoznacznie zostaje wydzielony czas pracy w maszynach od pozostałych działań.

Eliminacja nadużyć pracowniczych

W zależności od typu maszyny, miejsca i sposobu jej wykorzystania dość powszechnym problemem stają się nadużycia pracownicze, sprowadzające się do wykonywania tzw. fuch maszynami. Dzięki temu, że w systemie SATIS istnieje możliwość dowolnego zdefiniowania obszarów geograficznych, w których dozwolona jest praca maszyn budowlanych, istnieje możliwość całkowitego wyeliminowania sytuacji, w których maszyny wykonują prace w miejscach niedozwolonych.

Drugim z typowych piętnowanych działań pracowniczych są upusty paliwa lub tankowania paliwa do zbiorników trzecich. W jednym i w drugim przypadku algorytm paliwowy oraz integracja z obsługiwanymi systemami tankowania maszyn pozwala na daleko idące ograniczenie tego typu procederu.