Carpooling - zalety aut pulowych w firmie | Blog - SATIS GPS
Jesteś tu:
  • Blog
  • Carpooling – zalety aut pulowych w firmie

Carpooling – zalety aut pulowych w firmie

Oprócz standardowych samochodów służbowych, przypisanych do konkretnego pracownika, coraz większą popularność zyskują tzw. samochody pulowe. Do samochodów tych nie jest przypisany jeden użytkownik – korzysta z nich wielu pracowników danej firmy. Carpooling ułatwia kontrolę nad flotą, pracownikami oraz filmowymi wydatkami, co w dobie pandemii dla wielu firm ma niebagatelne znaczenie. 

Carpooling – dla kogo?

Carpooling to ekonomiczne rozwiązanie zarówno dla małych, jak i dużych firm, ponieważ pozwala na zredukowanie liczby samochodów we flocie oraz efektywniejsze ich wykorzystanie. Dodatkowo, jeśli auta wykorzystywane są wyłącznie do celów służbowych, możliwe jest także odliczenie 100% VAT na wydatki związane z flotą, takie jak paliwo, czy przeglądy techniczne.

Czy warto?

Carpooling to duża oszczędność – firma nie musi inwestować w samochody dla poszczególnych pracowników, zwłaszcza, że często nie są one optymalnie wykorzystywane. Auta pulowe są przydzielane i przekazywane określonej grupie osób w zależności od potrzeb i bieżących zadań. Wdrożenie tego rozwiązania, oprócz optymalizacji wykorzystania firmowych aut, ogranicza też możliwość korzystania z samochodów służbowych do celów prywatnych.
Mniejsza liczba aut w firmie, to znacznie mniejsze koszty, związane nie tylko z ich zakupem, ale także z ubezpieczeniem i eksploatacją. To również możliwość zwolnienia miejsc parkingowych i wiążących się z tym kosztów.

SATIS Carpooling – automatyzacja procesu zarządzania flotą

Decydując się na carpooling, warto skorzystać ze sprawdzonego systemu, który znacznie ułatwi pracę fleet managerowi i pracownikom.

Aplikacja SATIS Carpooling oparta na aplikacji webowej oraz mobilnej jest jednym z modułów systemu SATIS i pozwala na pełną automatyzację procesu zarządzania flotą i wspólnego korzystania z pojazdów służbowych. Umożliwia rezerwację auta z wyprzedzeniem, jego zdalne otwarcie (rozpoczęcie użytkowania) i zamknięcie (zakończenie użytkowania), umożliwia także umieszczenie w systemie takich informacji jak stan czystości, czy zarejestrowanie ewentualnych uszkodzeń auta.

Dzięki aplikacji SATIS Carpooling, osoba zarządzająca firmową flotą, może łatwo administrować uprawnieniami pracowników korzystających z samochodów służbowych.

Administrator floty będzie mógł przydzielać samochody konkretnemu pracownikowi i określać strefy, w których powinno poruszać się auto. Może także monitorować trasy przejazdu oraz inne parametry, takie jak styl jazdy kierowcy, który ma wpływ na zużycie paliwa, części samochodu, a także bezpieczeństwo na drodze.

Dzięki carpoolingowi, można również rozważyć sens utrzymywania etatu pracownika do administrowania i przekazywania kluczy do samochodów oraz zredukować część pojazdów w firmie.

Jeśli priorytetem dla Twojej firmy jest ograniczenie kosztów związanych z flotą aut, a także łatwiejsze zarządzanie i dysponowanie pojazdami, to carpooling jest idealnym rozwiązaniem.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższym materiałem o carpoolingu w systemie SATIS.