Jesteś tu:
  • Blog
  • Lokalizatory SATIS – element zabezpieczenia przeciwkradzieżowego

Lokalizatory SATIS – element zabezpieczenia przeciwkradzieżowego

Zaawansowane systemy monitoringu gps coraz częściej wykraczają poza zwykłe pokazywanie pozycji pojazdów na mapie. Nowoczesne moduły i lokalizatory potrafią o wiele więcej i mogą stać się skutecznym elementem zabezpieczenia przeciwkradzieżowego. Przykładem są lokalizatory GPS oferowane przez SATIS.

 

Chociaż liczba kradzieży samochodów w Polsce systematycznie spada od kilku lat, to jednak nadal co roku łupem przestępców pada ponad 12 tys. aut, w tym również należących do przedsiębiorców. Niestety, spada także wykrywalność takich przestępstw. O ile jeszcze 4 lata temu była ona na poziomie 25%, o tyle obecnie przekracza nieco ponad 18% (źródło: http://statystyka.policja.pl/st/przestepstwa-ogolem/przestepstwa-kryminalne/7-wybranych-kategorii-p/kradziez-cudzej-rzeczy/kradziez-samochodu/122278,Kradziez-samochodu.html). W tej sytuacji warto samemu zadbać o dodatkowe zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą, tym bardziej że żądają tego również ubezpieczyciele. Lokalizatory GPS nadają się do tego idealnie.

Jak skutecznie zabezpieczyć auto przed kradzieżą? 

Skuteczne zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą wymaga często zastosowania nowoczesnych rozwiązań. Do nich właśnie można zaliczyć lokalizatory SATIS. Kradzież samochodów jest prawdopodobnie takim problemem, którego nie można zupełnie wyeliminować, ale można go skutecznie ograniczyć. Warto zdawać sobie sprawę, że jedne zabezpieczenia są mniej, inne bardziej skuteczne. Do tych pierwszych na pewno należą montowane powszechnie alarmy w autach, które tak naprawdę dla doświadczonego złodzieja nie są żadną przeszkodą. Lepiej sprawdza się immobiliser, ale sprawny przestępca-informatyk jest w stanie uporać się również z tym problemem. Profesjonalnego złodzieja nie odstraszą także blokady na kierownicy czy pedałach. Dlatego warto korzystać z systemów, które zminimalizują prawdopodobieństwo kradzieży, a gdy już do niej dojdzie, ułatwią odzyskanie pojazdu. Dobrze sprawdzają się tutaj lokalizatory GPS stosowane przez SATIS. To, bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia. Składają się one z:

  • odbiornika GPS, który używa się do lokalizacji pojazdu;
  • modemu GPRS do wysyłania danych z lokalizatora do systemu informatycznego;
  • konektora CAN BUS – odczytuje parametry pracy pojazdu w czasie rzeczywistym (np. obroty silnika, stan paliwa, stan licznika itd.);
  • modułu wejścia/wyjścia – możliwość rozszerzenia funkcjonalności;
  • mikrokomputera – przetwarza zebrane dane.

Przy okazji warto także zwrócić uwagę na taki problem, jak kradzież paliwa przez nieuczciwych pracowników lub osoby trzecie. W takim wypadku również skutecznym zabezpieczeniem może okazać się lokalizator SATIS. Dokładny monitoring stanu i zużycia paliwa, połączony z analizą przy pomocy zaawansowanego algorytmu pozwala szybko wykryć wszelkie nieprawidłowości i wzbudzić alarm.

Na co warto zwracać uwagę, wybierając system monitoringu GPS? 

Kradzież mienia jest zawsze dotkliwym ciosem dla przedsiębiorstwa. Dotyczy to również kradzieży samochodu firmowego. Z tego względu coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą GPS. Na rynku można znaleźć wiele tego rodzaju systemów, ale to nie znaczy, że wszystkie to wysokiej klasy rozwiązania. Decydując się na montaż monitoringu i lokalizatora GPS w pojazdach, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, mając na uwadze, że dobry monitoring służy nie tylko do wskazania położenia pojazdu. Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą jest o tyle skuteczne, o ile pozwala monitorować wiele elementów pojazdu. Warto zwrócić zatem uwagę, czy dany lokalizator GPS pozwala na podłączenie wielu dodatkowych elementów pomiarowych, które mogą okazać się niezbędne w zależności od specyfiki danego przedsiębiorstwa, jego usług i rodzaju wykorzystywanych pojazdów. Przykładem mogą być moduły do stacyjki (pokazuje, czy pojazd jedzie, czy stoi), do pływaka w zbiorniku paliwa (pokazuje tankowania, upusty paliwa, wylicza spalanie itp.), do identyfikacji kierowcy (element układu przeciw uruchomieniowego), do pomiaru obrotów silnika, temperatury w przestrzeni ładunkowej, przyciski antynapadowe itd. Wszystkie te możliwości i wiele więcej posiadają lokalizatory SATIS.

Ile to kosztuje? 

Gdy już wiemy, jak za pomocą nowoczesnego systemu GPS zminimalizować możliwość kradzieży auta, paliwa lub nawet kradzieży z włamaniem, warto zapytać o koszty. W SATIS, nasi specjaliści przygotowują spersonalizowaną ofertę dla każdego klienta. Warto jednak na te koszty spojrzeć z szerszej perspektywy. O wiele większe wydatki mogą pojawić się, gdy auto zostanie skradzione. Przede wszystkim traci się pieniądze wydane na zakup pojazdu, gdy go nie odzyskamy, a nie było ubezpieczenia, nie zawsze możliwa jest realizacja zaplanowanych wcześnie usług, co przekłada się na straty finansowe. Warto także pamiętać, że również często ubezpieczyciele żądają montażu dodatkowych zabezpieczeń przeciwkradzieżowych, a ich obecność może być także okazją do negocjacji ceny polisy.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu 

Dobre zabezpieczenie przeciwkradzieżowe auta zwiększa bezpieczeństwo finansowe przedsiębiorcy. Minimalizuje się prawdopodobieństwo utraty pojazdu, nie grożą przestoje w działalności usługowej, ogranicza się kradzieże paliwa. Do tego nie można zapominać o bezpieczeństwie kierowców. Wysokiej klasy zabezpieczenia przeciwkradzieżowe pozwalają szybko zidentyfikować podejrzane sytuacje i uruchomić alarm, co umożliwia błyskawiczne podjęcie działań.

Proponowane przez nas rozwiązanie to zaawansowane i skuteczne elementy zabezpieczenia przeciwkradzieżowego. Najlepiej sprawdzić ich możliwości w praktyce. Dlatego zapraszamy do kontaktu już dziś.