plen
Jesteś tu:

Monitoring GPS maszyn budowlanych

Zapraszamy do skorzystania z naszego nowoczesnego rozwiązania – GPS do maszyn budowlanych. Oferujemy system SATIS, który został stworzony specjalnie dla branży budowlanej, aby sprostać unikalnym potrzebom zarządzania maszynami na placu budowy.

Maszyny budowlane w kontekście systemów monitoringu satelitarnego stanowią dość nietypową grupę pojazdów. Wynika to przede wszystkim ze sposobu ich pracy. Zwykle wykonują swoje zadania na stosunkowo niewielkim terenie danej inwestycji, nie poruszają się ze znaczącymi prędkościami, ich stała wizualizacja na mapie, choć konieczna, nie jest najważniejszym elementem systemu monitoringu.

GPS do maszyny budowlanej – optymalizacja, efektywność i generowanie oszczędności

Zaawansowana lokalizacja maszyn budowlanych umożliwia ich precyzyjne śledzenie i monitorowanie w czasie rzeczywistym. Niezależnie od tego, czy sprzęt porusza się po terenie inwestycji czy pozostaje na jednym miejscu. Nasz system dostarczy Ci pełnej kontroli i wglądu w jej aktualne położenie.

Właściciele oraz osoby zarządzające parkiem maszynowym zmierzają przede wszystkim do osiągnięcia dwóch zasadniczych celów. Po pierwsze optymalizacji kosztów związanych z pracą parku maszynowego. Po drugie do możliwe najbardziej efektywnego wykorzystania posiadanych zasobów. Monitoring maszyn budowlanych daje zarządzającym wiedzę, gdzie pojazd się znajduje i czy ma włączony zapłon. System czujników kontroluje czy maszyna rzeczywiście pracuje (np. czujnik pracy łyżki, lemiesza, itp.).

Monitoring maszyn – automatyzacja

Automatyzacja jest kluczowa w naszym rozwiązaniu. Dzięki zastosowaniu systemu SATIS, procesy obsługowe związane z parkiem maszynowym zostaną zautomatyzowane. Nie będziesz musiał poświęcać cennego czasu na ręczne wykonywanie czynności serwisowych i obsługowych. Nasz system dostarczy Ci również informacje o zużytym paliwie, tankowaniach oraz przeprowadzanych przeglądach i wymianach eksploatacyjnych.

Oprócz optymalizacji i automatyzacji, nasz system do monitorowania pracy maszyny gwarantuje Ci również bezpieczeństwo. W Polsce odnotowuje się coraz większą liczbę kradzieży sprzętu budowlanego z placów budowy. Dlatego warto zainwestować w system monitoringu, który pomoże Ci zabezpieczyć Twoje maszyny przed złodziejami.

Precyzyjne śledzenie maszyn w czasie rzeczywistym pozwala na pełną kontrolę nad ich położeniem. W przypadku kradzieży, będziesz w stanie szybko zareagować i podjąć odpowiednie działania.

Zarządzanie pojazdami i maszynami w firmie budowlanej  

Zarządzanie maszynami w firmie wymaga także znajomości odpowiednich wymogów.

Jakie są zatem potrzeby zarządzających parkiem maszyn? To między innymi:

  • pomiar faktycznego czasu pracy maszyny i operatora;
  • pomiar faktycznego czasu pracy na określonych placach budowy (inwestycjach);
  • pomiar zużytego paliwa;
  • kontrola tankowań dokonywanych z kontenerowych i/lub mobilnych stacji paliw;
  • eliminacja nadużyć pracowniczych;
  • zabezpieczenie przeciwkradzieżowe;
  • zautomatyzowanie procesów obsługowych związanych z parkiem maszynowym (serwisy, przeglądy, wymiany eksploatacyjne, ubezpieczenia);
  • lokalizacja maszyn w czasie rzeczywistym;
  • alarmowanie o zdarzeniach pożądanych lub niepożądanych.

Ewidencja sprzętu budowlanego i zabezpieczenie przed kradzieżą

Jak wspominaliśmy, coraz częściej, maszyny budowlane są wykradane i sprzedawane za granicą. Warto zatem, zainwestować w systemy GPS w maszynach budowlanych, które ochronią nawet mniejsze sprzęty przed zniknięciem.

Najbardziej znanym sposobem zabezpieczenia przed kradzieżą jest ubezpieczenie maszyn. Taka ochrona nie jest jednak wystarczająca. Jeśli dojdzie do kradzieży, właściciela czeka skomplikowany i czasochłonny proces odszkodowawczy. Nie polegaj tylko na ubezpieczeniu maszyn. Skorzystaj z naszego nowoczesnego systemu SATIS, który zapewni Ci pełną kontrolę nad Twoim parkiem maszynowym. Niezależnie od tego, czy prowadzisz dużą firmę budowlaną czy jesteś właścicielem niewielkiego przedsiębiorstwa, dostosujemy się do Twoich potrzeb.

System SATIS to rozwiązanie, które w oparciu o lokalizatory GPS, dokładnie zlokalizuje położenie maszyny. Zarządzający firmą budowlaną w każdej chwili może sprawdzić, czy maszyna znajduje się na budowie i czy wykonuje swoje zadania

Zadbaj o optymalizację kosztów, efektywne wykorzystanie zasobów, eliminację nadużyć pracowniczych oraz ochronę przed kradzieżą. Wybierz nasz GPS do maszyn budowlanych i zyskaj pełną kontrolę nad zarządzaniem pojazdami oraz maszynami w swojej firmie.

Sprawdź koniecznie, co oferujemy. Firma SATIS GPS to głównie:

Skontaktuj się z nami już dziś, a nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i przedstawią Ci szczegóły naszego rozwiązania.